בני הגיל השלישי – התחילו להתאמן עם מאמן כושר אישי!

אימוני כושר לגיל השלישי

ככל שאנו מתבגרים, ספורט הופך למרכיב חשוב יותר בשמירה על בריאותנו. למעשה, אימוני כושר, כשהם נעשים באופן תדיר ומדוד, הם מהדרכים הטובות ביותר להבטיח שאנו שומרים על איכות חיים גבוהה ב"שנות הזהב" שלנו – ומתבגרים בחן, נוחות ונועם.  

יחד עם זאת, יש לזכור כי פעם, חדרי כושר היו הרבה פחות נפוצים מהיום, והמודעות לחשיבות הפעילות הגופנית הייתה נמוכה. לרוב הקשישים, אולי מלבד אלו שהיו ספורטאים, רקדנים או חיילים מדופלמים בעבר  – יש ניסיון מוגבל בכל הקשור לפעילות גופנית, הם אינם מכירים את גופם ולא יודעים איך להתחיל לאמן אותו. כמו כן, קשישים רבים סובלים ממצבים בריאותיים מורכבים או פציעות, הדורשות ליווי מקצועי. 

במאמר זה, אם כן, נחקור את יתרונותיו של אימון גופני עם מאמן כושר אישי ומוסמך, וכיצד אלו יכולים להביא אתכם לתוצאות מדהימות – גם בגיל השלישי. 

אימונים מותאמים אישית

אחד היתרונות הגדולים שיש לקשישים בעבודה עם מאמן כושר אישי הוא בניית תוכנית אימונים מותאמת לצרכים הבריאותיים הייחודיים שלהם. ככל שאנו מתבגרים, הגוף שלנו משתנה – השרירים, המפרקים והעצמות שלנו יכולות להפוך לחלשים, ואלו נוטים להיפצע יותר. 

מאמן שמתמחה בספורט שיקומי לגיל השלישי, כגון אלו שאנו מעסיקים ב"מרכז לשיפור התפקוד", יקח בחשבון את מצבך הבריאותי בעת בניית תוכנית האימון. המאמנים שלנו בוחרים עבור הלקוחות שלנו תרגילים בטוחים, יעילים ומהנים. תוכנית מותאמת אישית תעזור לך לשפר את הכוח, הגמישות והאיזון ותעשה נפלאות עבור תפקודי הלב וכלי הדם שלך.

כמו כן, בתחילת ההליך שאנחנו בונים למטופלים שלנו במרכז לשיפור התפקוד, אנו עורכים מספר מבחני מאמץ על מנת להבין את טווח התנועה, הגמישות, החוזק והמוגבלות של המתאמנים שלנו. בצורה זו, אנו יודעים בדיוק מהי רמת הקושי שניתן להפעיל במהלך האימונים, וכן מאילו תרגילים להימנע. 

מניעת פציעות

קשישים רבים חוששים להיפצע בזמן האימונים, וכמובן מפחדים מהכאב שבא עם הפציעה. עבודה עם מאמן כושר אישי יכולה לסייע במניעתן, בעזרת מעקב מדוקדק ו"עיניים נוספות" ומקצועיות על האימון. יש המון מקרים של אנשים בכל הגילאים שמנסים להתאמן לבד ונפצעים, וכמובן שסכנה זו עולה אצל בני הגיל השלישי. 

כמו כן, מאמני כושר לגיל השלישי יבטיחו כי המתאמן עובד בצורה נכונה, ויבצעו אדפטציות לתרגילים במקרים של פציעות קודמות או מגבלה פיזית. בנוסף – מאמן כושר יכול להסביר כיצד להשתמש בציוד ומשקלים, דבר שהכרחי בכל גיל.

אחריות אישית – מוטיבציה מרכזית 

היתרון הבא של אימונים רלוונטי לכל הגילאים, ולא רק לבני גיל הזהב. להרבה אנשים קשה לשמור על מוטיבציה גבוהה בכל הקשור לכושר, ונותנים לתירוצים והסחות דעת מונעות מהם להתמיד. 

אבל, הטריק הוא – כשיש לך מאמן כושר אישי, נורא לא נעים לכם לפספס שיעור – וזו אחת הסיבות שמגיעים לתוצאות מהירות יותר! בתוך התת מודע, יש לך אדם נוסף שעלייך לתת לו דין וחשבון לגבי המאמץ והתוצאות, ולאנשים רבים, בעיקר כאלו שרגילים להיות במצב של נתינה רוב חייהם, ואינם רגילים "להעניק מתנות" לעצמם – מדובר בקלף שמשנה את המשחק לחלוטין. 

טובים השניים מן האחד – חשיבותה של חברה טובה 

מלבד היתרונות הבריאותיים של הפעילות הגופנית, אימון יכול להיות הזדמנות נהדרת לקשקש, להתחבר וכן להתרועע. בני הגיל השלישי, במידה והם גרים לבד ולא עובדים עוד, עלולים להרגיש בודדים לעיתים. המפגש השבועי או הדו-שבועי עם מאמן הכושר חיובי וצעיר, יכול להחיות אותם ולהעניק להם הנאה רבה. 

מאמני כושר אישיים שמתמחים בשיקום לבני הגיל השלישי ידועים בחביבות ובסבר הפנים היפות בהן הם מאמנים את מטופליהם. הם מאומנים לכך. זו מערכת יחסים אחרת, שבעזרתה יוצרים המאמנים סביבה תומכת עבור הקשיש. לפעמים, החברויות שמתפתחות הן ממש של נכד וסבא או בת ואם. הקשר העמוק, המבוסס על כבוד והכרת טובה, הופך את הפעילות הגופנית למהנה יותר ומספקת תמריץ נוסף לעקביות. 

לא רק כושר: הגישה ההוליסטית לשמירה על הבריאות

הרפואה המערבית מדהימה – על כך אין עוררין. בעזרת הגילויים של חמישים השנים האחרונות, אנשים חיים יותר ומחלימים מפציעות שפעם היו מתים מהן תוך שבוע. יחד עם זאת, ברפואה המערבית שמים דגש מופחת על מניעת מחלות, ובכללי על ראיית הגוף כמכלול, שזקוק לדברים מסוימים על מנת להרגיש בריא ונינוח. 

במרכז לשיפור תפקוד אנחנו מבינים זאת, ומנסים למלא את החלל בכל הקשור גם לתזונה בריאה, וזאת בנוסף לתוכניות האימונים הספורטיבית הייחודיות שלנו. הגישה ההוליסטית שלנו מבטיחה שיפור באיכות החיים הכללית. כי אתם מה שאתם אוכלים! 

במידה ואתר מכיר אדם מבוגר או מעוניין בעצמך במאמן כושר לגיל השלישי – אנחנו מזמינים אתכם לפנות אלינו למרכז לשיפור התפקוד. 

המרכז לשיפור התפקוד – איך עובד התהליך שלנו?

במרכז לשיפור התפקוד, עלינו על תהליך ייחודי לאימון בני הגיל השלישי. בשלב הראשון,  מערך הבריאות שלנו מגיע עד לפתח הבית – בנוחיות מירבית. לאחר מכן, אנו נתאים לכם את סוללת המומחים הנכונה ביותר עבורכם, המורכבת ממטפלים, מאמני כושר אישיים, רופאים, פיזיותרפיסטים ועוד. 

אחת השיטות שלנו להבין את צרכי המתאמן היא מבדקי מאמץ, הכוללים יציבות, כוח, טווח תנועה, קוגניטיבה ועוד. בעזרת מבדקי המאמץ, אנו מציבים לכם יעדים מותאמים אישית, אימונים, ותרגול יומיומי בהתאם לקצב ההתקדמות שלכם.  

לסיכום, לעבודה מדויקת עם מאמן כושר אישי לגיל השלישי יש יתרונות רבים. תכניות אימון מותאמות למניעת ופציעות ועד למתן תמיכה חברתית, מאמן מקצועי יכול לבצע "מהפכה" בחיים של המתאמנים שלהם. צרו קשר איתנו – וראו איך איכות החיים משתפרת ללא היכר.

תוכן עניינים
המרכז לשיפור התפקוד
המרכז לשיפור התפקוד

המרכז לשיפור התפקוד מתמחים בשיפור המצב הפיזי,
המנטלי עד הבית עם שירות אישי. שישפר את איכות החיים שלך.

מאמרים נוספים באותו נושא:

השאירו פרטים:

Be the first to know about new arrivals and promotions

דילוג לתוכן